U bent hier
Nieuwe halfverharding moet komaf maken met modderproblemen langs Groene 62
De provincie West-Vlaanderen kiest in 2026 voor een vernieuwende en grondige aanpak van de Groene 62. Niet alleen de toplaag, maar ook de onderlaag van de halfverharding wordt aangepakt om wateroverlast en moddervorming structureel te verhelpen. Dat blijkt uit het antwoord op een vraag van provincieraadslid Wim Aernoudt (N-VA) aan bevoegd gedeputeerde Jurgen Vanlerberghe (Vooruit) tijdens de provincieraad van 26 maart 2026.
De Groene 62 is een populaire recreatieve as van 22 kilometer, waarvan ongeveer 14 kilometer bestaat uit halfverharding. “Net die stukken zorgen bij regenweer voor problemen: water blijft staan en verandert de ondergrond in een kleverige modderlaag die opspat op fietsen en kledij. De voorbije jaren kreeg ik als provincieraadslid dan ook heel wat klachten over de slechte berijdbaarheid van de Groene 62”, verduidelijkt Wim Aernoudt “Het is goed dat er nu gekozen wordt voor een structurele oplossing waarbij ook de fundering wordt aangepakt. Hopelijk betekent dit eindelijk een einde aan de modderproblemen.
De provincie pakt het probleem nu grondig aan door ook de onderlaag te vernieuwen met grovere steenslag die water beter doorlaat. In combinatie met een verbeterde afwatering aan het oppervlak moet dit ervoor zorgen dat regenwater sneller infiltreert en afgevoerd wordt, waardoor het pad ook bij slechte weersomstandigheden beter berijdbaar blijft.
In 2026 wordt ongeveer de helft van de halfverharde trajecten aangepakt. De werken vatten aan in Eernegem, met een traject van ruim 2 kilometer ter hoogte van de stationsput en tussen de Bekeputstraat en de Zedelgemsesteenweg. In het najaar volgen werken in Gistel, onder meer tussen de Moerdijkstraat en de Zevekoteheirweg, en het stuk tussen Verloren Kost en de Schorredijkstraat.






